معرفی موتور جستجوی آی واژه

آی واژه، یک موتور جستجوگر رایگان معنی واژه و اشعار و متون پارسی است که امکان جستجو واژه بین ده ها فرهنگ لغت و جستجو میان آثار بیش از 80 شاعر ایرانی و پارسی زبان را فراهم کرده است.

قابلیت ها و امکانات

در حال حاضر در آی واژه امکان جستجو و دسترسی به فرهنگ های جامع دهخدا، معین، عمید، فرهنگ کلمات مترادف و نام ها، فرهنگ های جامع و تخصصی رشته های کامپیوتر، برق، حسابداری، الکترونیک، مکانیک، سینما، جغرافیا، مالی، معماری، عمران، زمین شناسی، پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی، روانشناسی، دارو و داروسازی، حقوق، تربیت بدنی، نقشه کشی، خیاطی، شیلات، صنایع، نظامی، فلسفه، فقه و همینطور فرهنگ های زبان و گویش های عربی، کردی، آذری، انگلیسی و... بصورت رایگان و عمومی فراهم شده است.

آی واژه در راستای پاسداری از زبان و ادب فارسی و ایرانی بخشی ویژه برای دسترسی و جستجو در میان آثار شاعران، نویسندگان و ادیبان ایرانی به نام گنجینه فراهم کرده که امکان جستجو و مشاهده بیش 1.5 میلیون مصرع و بیت شعر از 60هزار عنوان شعر و نثر پارسی از 88 شاعر و ادیب ایرانی بصورت رایگان و نامحدود برای همگان ایجاد کرده است.

منابع

بخشی از بانک اطلاعاتی ای واژه از منابع و بانک های اطلاعاتی متن باز (open source) و بدون حق نشر (copy right) مشخصی مانند ویکی پدیا، ویکی واژه، گنجور و... تغذیه شده است و بخش بزرگتری از این بانک اطلاعاتی توسط خود ای واژه گرداوری شده است که کلیه این اثار و فرهنگ ها بدون هیچ سوء نیتی برای استفاده عموم منتشر شده است.

معرفی موتور ترجمه آی واژه

موتور ترجمه متون آی واژه توسط مدل های هوش مصنوعی متن باز (یادگیری ماشینی و عصبی) و با مجموعه داده های اختصاصی آی واژه با بالغ بر ده ها میلیون داده و با خروجی 2 میلیارد توکن تعلیم دیده است.

بخشی از داده های مورد استفاده این موتور متن باز بوده (Opus project) و بخش دیگر توسط موتور های خزنده اختصاصی ما جمع اوری شده است، تمامی مراحل از جمع آوری و بررسی و تمیز دادن داده ها و تا مراحل یادگیری ماشینی و تولید مدل های نهایی ترجمه این موتور توسط آی واژه انجام شده و تمامی حقوق مربوطه و استفاده و نشر داده های این موتور متعلق به آی واژه است.

حمایت مالی

تمامی بخش ها و موتور های پروژه آی واژه رایگان هستند و با هزینه های شخصی ما تولید و نگهداری میشوند البته شما میتوانید با کمک های مالی و غیرمالی به حفظ، ارتقا و توسعه خدمات این پروژه کمک کنید.

درگاه اینترنتی زرین پال جهت حمایت مالی

ارتباط با ما

ایده پرداز، طراح و برنامه نویس و صاحب اثر: کیهان بابایی
وبسایت: kihanb.ir
ایمیل: kihanbabaee@gmail.com
تلگرام: @kihanb