معرفی آی واژه

آی واژه، یک موتور جستجوگر رایگان معنی واژه و اشعار و متون پارسی است که امکان جستجو واژه بین ده ها فرهنگ لغت و جستجو میان آثار بیش از 80 شاعر ایرانی و پارسی زبان را فراهم کرده است.

قابلیت ها و امکانات

در حال حاضر در آی واژه امکان جستجو و دسترسی به فرهنگ های جامع دهخدا، معین، عمید، فرهنگ کلمات مترادف و نام ها، فرهنگ های جامع و تخصصی رشته های کامپیوتر، برق، حسابداری، الکترونیک، مکانیک، سینما، جغرافیا، مالی، معماری، عمران، زمین شناسی، پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی، روانشناسی، دارو و داروسازی، حقوق، تربیت بدنی، نقشه کشی، خیاطی، شیلات، صنایع، نظامی، فلسفه، فقه و همینطور فرهنگ های زبان و گویش های عربی، کردی، آذری، انگلیسی و... بصورت رایگان و عمومی فراهم شده است.

آی واژه در راستای پاسداری از زبان و ادب فارسی و ایرانی بخشی ویژه برای دسترسی و جستجو در میان آثار شاعران، نویسندگان و ادیبان ایرانی به نام گنجینه فراهم کرده که امکان جستجو و مشاهده بیش 1.5 میلیون مصرع و بیت شعر از 60هزار عنوان شعر و نثر پارسی از 88 شاعر و ادیب ایرانی بصورت رایگان و نامحدود برای همگان ایجاد شده است..

منابع

بخشی از بانک اطلاعاتی ای واژه از منابع و بانک های اطلاعاتی متن باز (open source) و بدون حق نشر (copy right) مشخصی مانند ویکی پدیا، ویکی واژه، گنجور و... تغذیه شده است و بخش بزرگتری از این بانک اطلاعاتی توسط خود ای واژه گرداوری شده است که کلیه این اثار و فرهنگ ها بدون هیچ سوء نیتی برای استفاده عموم منتشر شده است.

ارتباط با ما

ایده پرداز، طراح و برنامه نویس: کیهان بابایی
وبسایت: kihanb.ir
ایمیل: kihanbabaee@gmail.com
تلگرام: kihanb